O czym nie zapominać przy wyborze biurowych mebli na kółkach?

Urządzając pomieszczenia znajdujące się we wnętrzu Twojej firmy, zastanów się czy idealne nie okażą się modne już od dłuższego czasu i niezwykle funkcjonalne meble na kółkach. To właśnie dzięki nim w łatwy sposób ustawisz każdy mebel w dowolnej konfiguracji, nie wołając do tej czynności pomocnika. Przy wyborze biurowych mebli na kółkach zwróć jednak uwagę na kilka kwestii.

Najważniejsze zasady przy wyborze biurowych mebli na kółkach

Istotną i najważniejszą zasadą, którą należy kierować się przy wyborze mobilnych mebli jest ich zakup u producenta cieszącego się dużym zainteresowaniem kupujących. Koła mogą być już odpowiednio dopasowane do danego mebla, ale lepiej jeśli samodzielnie je sprawdzisz. Może zdarzyć się również taka sytuacja, że postanowisz zakupić je oddzielnie, do samodzielnego montażu, dlatego miej na uwadze zasugerowane przez nas aspekty.

Skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych pracowników

Wybierając koła meblowe, zdaj się na pomoc zatrudnionych w firmie, wykwalifikowanych pracowników. Na pewno z chęcią odpowiedzą na wszystkie zadane przez Ciebie pytania i pomogą dobrać Ci zestaw w taki sposób, aby był kompatybilny z szafkami czy też kontenerkami, które zakupiłeś do pomieszczeń biurowych.

Zwróć uwagę na specyfikację kół i jakość ich wykonania

Zwróć uwagę na to, by części jezdne były dobrze dopasowane do charakteru wnętrz obowiązującego w Twojej firmie. Zwróć uwagę na estetykę wykonania, jakość materiału użytego do produkcji, ich rodzaj, średnicę oraz maksymalne obciążenie.

Warto dowiedzieć się, z jakiego tworzywa wykonane zostały bieżniki kółek. Ma to na celu sprawdzenie, czy będą bezpieczne dla wybranego rodzaju podłóg, znajdujących się w firmie. Ważne jest takie dopasowanie elementów mobilnych, aby nie rysowały i nie brudziły posadzki. Odpowiednie bieżniki do użytkowania na panelach i podłogach drewnianych w przestrzeni biurowej to te wytworzone z gumy. Na podłodze nie zostaną ślady, a na dodatek dzięki ich cichobieżności sprawdzą się świetnie w miejscu, w którym dla lepszego skupienia i wydajności pracowników, wymagana jest cisza.

Elementy jezdne muszą mieć odpowiednią wytrzymałość na obciążenia. Dla lekkich kontenerków sprawdzą się koła o małej średnicy, zaś do cięższych mebli takich jak szafa lub biurko, odpowiednie będą koła o średnicy nieco większej. Dobrze dobrana wielkość koła ma wpływ na funkcjonalność i estetyczny wygląd wybranego mebla.

Nie zapomnij uwzględnić rodzaju kół do spodu segmentu meblowego

Koła należy dobrać stosownie do spodu posiadanego mebla. Możesz zakupić koła w obudowie stałej lub kółka obrotowe z trzpieniem, z trzpieniem gwintowanym, kółka z blaszką, kółka z blaszką „U”, kółka z trzpieniem i tulejką, koła obrotowe w zakresie 360 stopni – ułatwiające sprawne manewrowanie cięższymi meblami oraz koła z hamulcem, który zablokuje mebel i zapobiegnie jego przesuwaniu się.

Konsultacja merytoryczna artykułu: ZABI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *