Jak wybrać dobrą ofertę kredytu gotówkowego?

W dzisiejszych czasach, gdy banki zaciekle walczą o klienta, uzyskanie kredytu gotówkowego nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Znacznie trudniejsze jest natomiast to, aby wybrać dobrą ofertę kredytu, a nie pierwszą z brzegu, która może nie tylko być nieopłacalna, lecz może nawet wpędzić w kłopoty finansowe.

Komu bank może udzielić kredytu?

Na początek warto się zastanowić, czy aby na pewno kwalifikujemy się do tego, aby ubiegać się o kredyt. Jakie są zatem kryteria, które trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy? Przede wszystkim na początek pamiętać trzeba, że bank może udzielić kredytu jedynie tej osobie, która jest pełnoletnia. Po drugie, musi ona mieć udokumentowane dochody, tak aby bank miał dowód na to, że kredyt zostanie spłacony. Co więcej, ogromne znaczenie dla możliwości uzyskania kredytu ma posiadana historia kredytowa. Jest to zapis naszych wcześniejszych kredytów, oraz regularności ich spłat. Świadczy to o wiarygodności.

Na co się powinno zwracać uwagę, gdy wybiera się ofertę kredytu?

Jak zatem widać, nie jest specjalnie trudno spełnić te powyższe, podstawowe wymagania, które stawiane są przez bank klientowi. Sprawia to, że klienci mogą przebierać w najróżniejszych ofertach kredytowych. Na co powinno się zwracać uwagę, aby wybrać najbardziej atrakcją z nich?

Gdy szuka się atrakcyjnego kredytu, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na cztery czynniki. Mowa tu jest o oprocentowaniu kredytu przez bank, wysokości prowizji, koszcie ubezpieczenia, a także co najważniejsze, wysokości miesięcznej raty. Wartość tych parametrów jest bardzo płynna i w zależności od tego, jak skonstruowana jest oferta kredytowa banku, należy szukać tych kredytów, które albo posiadają niskie oprocentowanie, albo niskie ubezpieczenie, czy też niewielką prowizję. Wszystko to w zależności od tego, na jakim poziomie są powyższe parametry, wpływa na wysokość miesięcznej raty. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie liczby, ponieważ może się okazać, że wzięcie kredytu z wyższą prowizją może okazać się bardziej atrakcyjne niż tego, który posiada wyższe oprocentowanie. Nie bez znaczenia jest również to, na ile rat bank będzie chciał rozłożyć nam kredyt.

Pieniądze nie tylko w banku

Szukając odpowiedniej oferty kredytowej, warto również wiedzieć o tym, że szybka gotówka możliwa jest nie tylko z banku, lecz również można ją uzyskać z instytucji funkcjonujących poza systemem bankowy. Tzw. pożyczka pozabankowa również bywa bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, chociażby z tego powodu, że obwarowana jest jeszcze niższymi wymaganiami, lecz jej koszta potrafią być znacznie wyższe, co sprawia, że jest nieco bardziej ryzykowna niż tradycyjna konkurencja.

Wybranie odpowiedniej oferty kredytu ma kolosalne znaczenie dla jego opłacalności. Z tego też powodu warto dokładnie przeanalizować wszystkie parametry i koszta kredytu, aby wybrać taką ofertę, która nie tylko będzie atrakcyjna finansowo, lecz również bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *